MERAK ETTİKLERİNİZ

BİREVİM'E SORULAN SORULAR

Birevim nedir?

Birevim; ev, arsa, iş yeri gibi gayrimenkullerin Türkiye şartlarında en uygun şekilde alınmasını sağlar. Ev sahibi olmak isteyen kişiler; Birevim’in kendine özgü yöntemlerini kullanarak almak istedikleri eve faiz, vade farkı, evin maliyetini artıran kira ödemesi ya da başka başka farklar ödemeden sahip olurlar. Birevim ile Türkiye’nin her yerinden isteyen herkes beğendiği satılık herhangi bir gayrimenkulü alabilmektedir. Birevim yöntemleriyle alt, orta veya yüksek gelir grubunda bulunan kişilerin tamamı avantajlı bir şekilde gayrimenkul sahibi olurlar. Birevim’de ev almak isteyen kişinin ödeme durumuna göre seçenekler sunulur. İsteyen hiç peşinat vermeden ev sahibi olabilir. Ev almak isteyen kişiler aylık ödeyecekleri taksitleri kendileri belirleyebilirler.

Birevim ile gayrimenkul sahibi olanlar, aldıkları gayrimenkulü Türkiye şartlarında en uygun maliyetle, fark ödemeden alırlar. Gayrimenkullerini ucuza mal etmiş olurlar.

Birevim gayrimenkul sahibi olmak isteyenlere Türkiye’de ve Dünya’da bir ilk olarak çeşitli avantajlar sunmaktadır. Bunların başında iki farklı yöntem gelmektedir; Sıra Tespitli Yöntem ve Konut Değer Endeksli Yöntem. Bu yöntemleri etkin bir şekilde kullanan kişiler kolaylıkla gayrimenkul sahibi olabilirler. Birevim; gayrimenkul sahibi olmak isteyenlere ek maliyet getiren kira ödemesi gibi uygulamaları kaldırmıştır. Taksitli ev alma yöntemlerinde genellikle en fazla 120 ay taksit seçeneği sunulurken, gayrimenkul sahibi olmak isteyenler Birevim’de 120 aydan daha fazla taksit yaptırabilirler. Birevim’de diğer taksitli ev alma yollarına göre gayrimenkul sahibi olmak isteyen kişilerin borcu olması gerekenden daha erken biter.

Birevim, müşterilerinde sınırlamaya gitmemektedir. Ev sahibi olmak isteyen herkes Birevim’in mükemmel yöntemlerini kullanarak ev sahibi olabilir. Kişilerin aylık geliri; düşük, orta ya da yüksek olabilir. Bunun bir önemi yoktur. Ev sahibi olmak isteyen herkes evini Birevim ile Türkiye şartlarında en uygun şekilde almış olur.

1- Birevim’de alınan evin değeri dışında kira yardımı gibi ek maliyetler ödemek zorunda kalmazsınız.

2- Birevim’de evinizi diğer taksitli ev alma yöntemlerinin tamamından daha ucuza mal edersiniz.

3- Birevim’de borcunuz olması gerekenden çok daha kısa sürede biter. Örneğin; 120 ay taksitle ev almak istediğinizde evinizi ilk ay alırsanız borcunuz Birevim’in sunduğu özel avantaj sayesinde 81 ayda biter.

4- Birevim’de ev alma sıranız geldiğinde gereksiz yere bekletilmezsiniz.

5- Birevim’de 120 aydan daha uzun taksit yaptırabilirsiniz.

6- Diğer taksitli ev alma yöntemlerine kıyasla Birevim ile daha kısa sürede ev sahibi olursunuz.

Birevim’in müşterilerine sunmuş olduğu yöntemler ile ev başta olmak üzere, işyeri ve arsa gibi gayrimenkuller alınabilmektedir.

Birevim ile kişiler 3 farklı yöntemle ev sahibi olurlar. Bunlar; Sıra Tespitli Yöntem, Serbest Planlı Yöntem ve Konut Değer Endeksli Yöntemdir. Bu yöntemlerin detaylarını ve örnek ödeme tablolarını Birevim.com adresinde YÖNTEM başlığı altında bulabilirsiniz.

Birevim ev almak isteyen kişilere 3 farklı yöntem sunmaktadır. Bu üç yöntemin tamamında da müşteriler aldıkları evin bedeli dışında fazladan ödeme yapmazlar. Ancak Konut Değer Endeksli Yöntemde Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’ın her ay düzenli olarak yayınladığı konut fiyat endeksine bağlı kalarak ev almak isteyen kişinin taksitleri değişkenlik gösterir. Bu değişkenlik müşterinin lehine olup alacağı evin değerini yükseltir. Birevim evin değeri üzerinden herhangi bir fark almamaktadır. Sunduğu hizmet karşılığında müşterinin ödeme planına göre ve seçtiği gayrimenkul alım yöntemine göre evin değeri üzerinden %4,5 ila %9,9 arasında değişen çalışma bedeli almaktadır.

Teslim tarihi gelen müşteriler Türkiye’nin istediği yerinden beğendiği satılık herhangi bir evi alabilirler. Birevim’de müşteriler almak istedikleri evi kendileri belirlemektedir.

Birevim’in ev sahibi olmak isteyenlere sunmuş olduğu yöntemlerin hiçbirinde faiz veya vade farkı bulunmaz.

Birevim’in faizsiz ev alma yöntemlerinde peşinat zorunluluğu bulunmaz; ancak peşinat vermek isteyen müşteriler peşinatlı ödeme planlarını seçebilirler. Peşinat vermek müşterilere evini daha erken teslim almak, borcunu olması gerekenden daha kısa sürede bitirmek gibi büyük avantajlar sağlar.

Birevim’in faizsiz ev alma yöntemlerinin tamamında kira yardımı adıyla müşteriye ek maliyetler getiren uygulamalar yoktur. Birevim’de müşteriler almak istedikleri evin değeri ne ise onu öderler.

Çalışma bedeli, Birevim’in yapmış olduğu hizmetler karşılığında müşterisinden aldığı ücretin adıdır. Çalışma bedeli, kişinin seçtiği yönteme ve ödeme planına göre belirlenir. Sıra Tespitli Yöntem ve Konut Değer Endeksli Yöntemi tercih eden müşteriler ödeme planlarına göre evin değerinin % 5,9 ila % 9,9’u arasında çalışma bedeli öderler. Serbest Planlı Yöntemde ise müşteriler ödenen peşinat ve taksite göre %4,5 ila % 7,5 arasında çalışma bedeli öderler.

Birevim’de ev almak isteyen kişiler; 240 aya kadar taksit imkanından faydalanabilirler.

Birevim ev alma yöntemleri arasında sabit ve değişken taksit seçenekleri bulunmaktadır. Taksitlerin sabit ya da değişken olmasına müşteri kendisi karar vermektedir.

Müşteriler evini teslim almadan önce taksitlerini ödemekte zorlanırlarsa Birevim “Taksit Atlatma” kolaylığı sunmaktadır. Böylelikle kişiler taksitlerini cezasız atlatabilir, daha sonra toplu ödeme yapmaksızın kaldıkları yerden devam edebilirler.

Yapacağınız peşinat, taksit vb. ödemelerinizi Birevim Katılım Bankası / banka hesaplarına yapabilirsiniz. Hiçbir şekilde elden tahsilat yapılmamaktadır.

Evini teslim alan müşteriler taksitlerini ödemekte zorlandıkları takdirde Birevim yasal işlem başlatmaz. Birevim, müşteri memnuniyetini ön planda tutmasının gereği, taksitini ödemekte zorlanan müşterilere gerekli şartları yerine getirmek koşuluyla çeşitli kolaylıklar sağlar.

Ev almaktan vazgeçen kişiler, haklarını gerekli şartları yerine getirmek koşuluyla bir başkasına devredebilirler.

Birevim, müşterilerinin isteklerine önem verir. İhtiyaç halinde müşteriler; ödeyecekleri taksitleri değiştirebilir, evin değerini yükseltebilir ya da düşürebilir.

Ev almaktan vazgeçen kişiler, Birevim ile olan sözleşmesini fesh edebilirler. Bu durumda ödemiş olduğu taksitleri, varsa peşinat ve ara ödemelerini iade alabilirler. Birevim Çalışma Bedeli iade edilmez.

Evini teslim almış kişiler kalan borcunu vadesinden önce kapatabilmektedir.

Evini teslim alan müşterilerden kefil istenmesi ya da istenmemesi Birevim tarafından oluşturulan komisyonun görüşmeleri neticesinde belirlenir.

Birevim, güvenilirlik ilkesiyle hareket etmenin en büyük kazanç olduğuna inanır. Bu inançla hakların korumasına yönelik müşterilerine teminat yöntemleri sunar. Bu güvence yöntemleri aşağıdaki gibidir.

- Birevim, evini teslim alan her müşterisinin evine diğer müşterilerinin hakkını korumaya yönelik satılamaz kaydı koyar. Ev müşterinin adınadır; ancak borcu bitene kadar satamamaktadır. Birevim diğer müşterilerinin haklarını ipotek teminat yöntemiyle garanti altına almış olur.

- İsteyen müşterilerine katılım bankalarından verilmek üzere teminat mektubu vermektedir.

- İsteyen müşterilerine haklarını korumaya yönelik teminat senedi vermektedir.

- Müşteri ile Birevim arasında yapılan sözleşme içeriğinde müşterinin tüm hakları belirtilmektedir. Yapılan bu sözleşmeyle müşterinin tüm hakları güvence altına alınmış olmaktadır.

Birevim’den alınan evin tapusu müşteri adına yapılmaktadır. Evin borç bitimine kadar bir başkasına satılması dışında kiraya vermek dahil her türlü kullanım hakkı müşteriye aittir.

Her iki yöntemde de kişilerin ev alma sırası noter huzurunda şeffaf bir şekilde yapılan sıralama tespitiyle belirlenmektedir.

Kişi, evini teslim aldıktan sonra taksitleri evin değeri üzerinden binde dört oranında artırılarak yeniden düzenlenir. Taksitlerin artırılmasından kaynaklı yapılan ödeme yine kişinin borcundan düşülür. Böylelikle borcun vadesi kısalmış olur.

Birevim’in tescilli yöntemlerinden biri olan Sıra Tespitli Yöntem Versiyon 2'de müşteriler evini teslim almış ya da almamış olabilir. 240 kişilik grupta bulunan müşterilerin tamamı için aylık ödenecek taksitlerde yılda bir defa artışa gidilir. Taksit tutarında yapılan bu artışlar müşterinin taksitlerinden düşürülür. Böylelikle artışlar neticesinde evin toplam maliyeti artmadan müşterinin seçmiş olduğu 240 ay vade kısalır. Toplam borç bitiş tarihi öne gelir. Bu sayede müşteriler aldıkları eve, evin değeri dışında faiz, vade farkı veya başka farkları ödemeden ev sahibi olur.

Birevim’e başvuru yapılırken kişinin kimlik bilgileri dışında başka bilgiler gerekmemektedir.

Evin teslim tarihi geldiğinde, alınan eve satılamaz kaydı koymak için vekaletname, ev alan kişinin ve varsa kefillerinin gelir beyan belgesi ve kimlik bilgileri gerekmektedir.

1- Birevim’de faiz, vade farkı ya da kira yardımı gibi ek maliyetler ödemek zorunda kalmazsınız.

2- Birevim’de evinizi ucuza mal edersiniz.

3- Müşterilerine Türkiye’de ilk defa uygulanan ve alınmak istenen evin değerini koruyan Konut Değer Endeksli Yöntemi sunmuştur.

4- Birevim’de borcunuz olması gerekenden çok daha kısa sürede biter. Örneğin; Sıra Tespitli Yöntemde 120 ay taksitle ev almak istediğinizde evinizi ilk ay alırsanız borcunuz Birevim’in sunduğu özel avantaj sayesinde 81 ayda biter.

5- Birevim’de 160 aya kadar taksit yaptırabilirsiniz.

6- Diğer taksitli ev alma yöntemlerine kıyasla Birevim ile daha kısa sürede ev sahibi olursunuz.

Birevim’i diğer taksitli ev alma yöntemlerinden ayıran farklardan biri de, ev alma sırası gelen bir kişiyi bekletmemesidir. Ev alma sırası gelen kişiye ödeme durumuna bakılmaksızın bekletilmeden evi teslim edilir.

Birevim, bu konuda oldukça hassas davranmaktadır. Bu nedenle uygulamış olduğu yöntemleri müşterilerine sunmadan önce alan uzmanlarıyla görüşerek konuyu detaylarıyla irdeleyip, iyi niyet ve özveri çerçevesinde fıkhi açıdan uygun olan şekliyle kullanır.

İsteyen müşteriler ev, arsa, otomobil gibi varlıklarını avantajlı bir şekilde Birevim’e peşinat olarak verebilirler.

Birevim bu konuda bir sınırlama getirmemektedir. Yurtdışından da isteyen herkes Birevim’in ev sahibi yapan mükemmel yöntemlerinden yararlanabilir.

Yurtdışından başvuru yapılmış olsa dahi alınacak olan gayrimenkulün Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde olması gerekmektedir.

Kredi kullanılmasına göre faiz ya da vade farkı olmadığı için, diğer taksitli ev alma yöntemleri sunan özel şirketlere göre ise, ev alacak kişiye ek maliyet getiren “kira yardımı” uygulaması olmadığı için Birevim’den alınan ev daha ucuza mal edilmiş olur.

Birevim’in uygulamış olduğu yöntemlerden biri olan Serbest Planlı Yöntemde müşterilerin almak istedikleri eve yapacakları ödemeler neticesinde sıralama yapılmadan kesin teslim tarihi belirlenmektedir.

Birevim ile hiç fark ödemeden ev sahibi olmak isteyen kişiler, taksit sayısı ve ödenecek taksitleri ekonomik durumlarını dikkate alarak kendileri belirleyebilirler. Peşinatlı ya da peşinatsız seçeneklerden yararlanabilirler. Birevim, müşterilerine 20 aydan 240 aya kadar taksit imkanı sunulmaktadır.

Birevim’in alt markası olan Birarabam ile peşinat vermeden de kolaylıkla araba sahibi olabilirsiniz. Şayet peşinat vermek isterseniz bu size arabanızı daha erken alıp borcunuzu erken bitirme avantajı sağlar. Tamamen faizsiz ve hiç fark ödetmeden kendi belirlediğiniz taksitlerle araba sahibi olmak için lütfen müşteri temsilcilerimizle irtibata geçiniz.

Eviniz Birevim eksperleri tarafından uygun görüldüğü takdirde peşinat olarak alınabilmektedir.

Gerçekleştirilen sıra tespitinde; gruplar 20, 30, 40, 60, 80, 100, 120, 180 ve 240 kişiliktir. Şayet müşteriye 80 ay taksit yapıldıysa 80 kişilik grubun içerisinde, 100 ay taksit yapıldıysa 100 kişinin bulunduğu grubun içerisinde bulunmaktadır.

Şayet çalışma bedeliyle ilgili yapılmış bir kampanya yoksa, Birevim Çalışma Bedeli ilk taksitle birlikte başlangıçta ödenmelidir.

Birevim’in müşterilerine sunmuş olduğu tamamen faizsiz ve hiç fark ödetmeyen yöntemleri ile ev başta olmak üzere, araç, işyeri ve arsa gibi gayrimenkuller alınabilmektedir.

Birevim’in müşterilerine sunmuş olduğu tamamen faizsiz ve hiç fark ödetmeyen yöntemleri hakkında detaylı bilgilere www.birevim.com adresinden “Ev alma yöntemleri” başlığına girerek alabilirsiniz.

Birevim; ev sahibi olmak isteyenlere tasarrufa dayalı faizsiz, özgün ve benzersiz ev alma yöntemleri sunmaktadır. Bu yöntemler arasından Sıra Tespitli Yöntem ve Konut Değer Endeksli Yöntemde müşterilerin evlerini teslim alacağı tarih noter huzurunda gerçekleşen sıra tespitiyle belirlenmektedir. Belirlenen teslim tarihinde evinizi teslim alarak kalan borcunuzu kendi evinize taşınarak ödüyorsunuz.

Birevim’in uygulamış olduğu bir diğer yöntem olan Serbest Planlı Yöntemde ise müşterilerin almak istedikleri eve yapacakları ödemeler neticesinde sıralama yapılmadan kesin teslim tarihi belirlenmektedir.

Taksit ödemelerini Birevim’e başvurduğunuz andan itibaren gerçekleştiriyorsunuz.

Birevim; ev sahibi olmak isteyenlere tasarrufa dayalı faizsiz, özgün ve benzersiz ev alma yöntemleri sunmaktadır. Bu yöntemler arasından Sıra Tespitli Yöntem ve Konut Değer Endeksli Yöntemde müşterilerin evlerini teslim alacağı tarih noter huzurunda gerçekleşen sıra tespitiyle belirlenmektedir.

Birevim’in uygulamış olduğu bir diğer yöntem olan Serbest Planlı Yöntemde ise müşterilerin almak istedikleri eve yapacakları ödemeler neticesinde sıralama yapılmadan kesin teslim tarihi belirlenmektedir.

Birevim’in tamamen faizsiz ve hiç fark ödetmeyen ev alma yöntemlerinde ara ödeme zorunluluğu bulunmaz; ancak ara ödeme yapmak isteyen müşteriler ara ödemeli şekilde planlarını oluşturabilirler. Ara ödeme yapmak müşterilere evini daha erken teslim almak ve borcunu olması gerekenden daha kısa sürede bitirmek gibi büyük avantajlar sağlar.

Birevim’in alt markası olan Birarabam araba sahibi olmak isteyenlere tasarrufa dayalı faizsiz, özgün ve benzersiz araba alma yöntemleri sunmaktadır. Bu yöntemler arasından Sıra Tespitli Yöntemde müşterilerin arabalarını teslim alacağı tarih noter huzurunda gerçekleşen sıra tespitiyle belirlenmektedir.

Bir diğer yöntem olan Serbest Planlı Yöntemde ise müşterilerin almak istedikleri arabaya yapacakları ödemeler neticesinde sıralama yapılmadan kesin teslim tarihi belirlenmektedir.

Almak istediğiniz arabanın fiyatını siz belirlemektesiniz Birarabam herhangi bir sınırlama getirmemektedir.

Birarabam’a başvuru yapmak için ve arabanızı teslim almak için 18 yaş üzeri olmanız gerekmektedir. 18 yaş altı başvuru yapmak isteyenler velisi üzerinden başvuru yapabilirler.

Birevim’in alt markası olan Birarabam araba sahibi olmak isteyenlere tasarrufa dayalı faizsiz, özgün ve benzersiz araba alma yöntemleri sunmaktadır. Bu yöntemler arasından Sıra Tespitli Yöntemde müşterilerin arabalarını teslim alacağı tarih noter huzurunda gerçekleşen sıra tespitiyle belirlenmektedir.

Bir diğer yöntem olan Serbest Planlı Yöntemde ise müşterilerin almak istedikleri arabaya yapacakları ödemeler neticesinde sıralama yapılmadan kesin teslim tarihi belirlenmektedir.

Almak istediğiniz arabanın fiyatını siz belirlemektesiniz Birarabam herhangi bir sınırlama getirmemektedir.

Birevim’in ev sahibi olmak isteyenlere sunduğu tasarrufa dayalı faizsiz, özgün ve benzersiz ev alma yöntemi olan Sıra Tespitli Yöntemde evinizi teslim alacağınız tarih noter huzurunda yapılan sıra tespitiyle belirlenir. Bununla birlikte grup içerisinde bulunan herkesin kesin teslim tarihi bulunmaktadır. Örneğin 100 bin TL değerinde bir ev almak istediğinizde hiç peşinat vermeden 120 ay taksit yapıldığında 120 kişilik grubun içerisinde yer alırsınız. Bu grupta yapılan sıra tespitinde ilk 63 ay sırayla 63 kişi evini teslim alır. Geriye kalan ve sıra tespitinde henüz ismi okunmamış 57 kişi ise 63. ayda toplu halde evlerini teslim alırlar. Bu durumda böyle bir ödeme planında en geç teslim tarihiniz 63. ay olur.

Ev sahibi olmak isteyen kişiler Birevim yöntemleriyle tamamen faizsiz ve hiç fark vermeden kolaylıkla ev sahibi olurken büyük kazanımlar elde ederler.Birevim müşterileri, almak istedikleri evin değeri ne ise sadece onu ödeyerek Türkiye’nin istedikleri yerinden ev sahibi olabilirler.
Birevim, kazanç olarak her müşterisinden Çalışma Bedeli almaktadır. Birevim’in yapmış olduğu hizmetler karşılığında müşterisinden aldığı bu ücret, kişinin seçtiği ödeme planına göre evin değerinin %4,5 ila %12’i arasında değişmektedir.

Birevim, Faizsiz ev alım sektöründe faaliyet göstermektedir. Çalışma şeklimiz kendine özgü olup diğer sektörlerle benzerlik göstermemektedir. Birevim, ev sahibi olmak isteyen kişileri bir araya getirmek suretiyle tasarrufa dayalı faizsiz bir yöntemle onların kolaylıkla ev sahibi olmalarını sağlamaktadır.

Birevim yöntemleri tamamen faizsiz olup, ev sahibi olmak isteyen kişiler hiç fark ödemeden sadece evin değerini ödeyerek ev sahibi olurlar. Evini teslim alan müşterilerin taksitleri evin değeri üzerinden binde dört oranında artırılarak yeniden düzenlenir. Taksitlerin artırılmasından kaynaklı yapılan ödeme yine kişinin borcundan düşülür. Böylelikle borcun vadesi kısalmış olur. Sonuç olarak; müşterinin toplam ödemesi ve evin değeri aynı olur.

Birevim, müşterilerinde sınırlamaya gitmemektedir. Ev sahibi olmak isteyen herkes Birevim’in mükemmel yöntemlerini kullanarak ev sahibi olabilir. Kişilerin aylık geliri; düşük, orta ya da yüksek olabilir. Bunun bir önemi yoktur. Ev sahibi olmak isteyen herkes evini Birevim ile Türkiye şartlarında en uygun şekilde almış olur. Birevim’in ev sahibi olmak isteyenlere sunduğu başlıca avantajlar aşağıdaki gibidir.

- Birevim’de faiz, vade farkı ya da kira yardımı gibi ek maliyetler ödemek zorunda kalmazsınız.

- Birevim’de evinizi ucuza mal edersiniz.

- Müşterilerine Türkiye’de ilk defa uygulanan ve alınmak istenen evin değerini koruyan Konut Değer Endeksli Yöntemi sunmuştur.

- Birevim’de borcunuz olması gerekenden çok daha kısa sürede biter. Örneğin; Sıra Tespitli Yöntemde 120 ay taksitle ev almak istediğinizde evinizi ilk ay alırsanız borcunuz Birevim’in sunduğu özel avantaj sayesinde 81 ayda biter.

- Birevim’de 240 aya kadar taksit yaptırabilirsiniz.

- Diğer taksitli ev alma yöntemlerine kıyasla Birevim ile daha kısa sürede ev sahibi olursunuz.

Birevim yöntemleri tamamen faizsiz, kendine özgü ve müşteriye hiç fark ödetmeden ev sahibi olmayı sağlar. Kredi kullandırılmadığı için kredi notunuzun bir önemi yoktur.

Ev sahibi olmak isteyen kişiler Birevim yöntemleriyle tamamen faizsiz ve hiç fark vermeden kolaylıkla ev sahibi olabilirler. Birevim müşterileri, almak istedikleri evin değeri ne ise sadece onu ödeyerek Türkiye’nin istedikleri yerinden ev sahibi olabilirler.

Belirlenen teslim tarihinde müşteri almak istediği gayrimenkulün tapusunu Birevim’in ilgili birimine gönderir. Gerekli ekspertiz çalışması yapıldıktan sonra gayrimenkulle ilgili yasal bir sorunun çıkmaması durumunda ve gayrimenkulün müşterinin kalan borucunu karşılayabilecek nitelikte olması halinde arsa hisseli, kat irtifaklı veya kat mülkiyetli, iskanı çıkmamış gayrimenkuller alınabilmektedir.

Teminat mektubu talebinde bulunan müşterilerimizin 10 bin TL’den az olmamak kaydıyla taleplerine yanıt verilmektedir.

Yapılacak olan tapu masrafı, ilgili tapu müdürlüğü tarafından anlaşmalı kamu bankalarına ödenmektedir. Tapu, sigorta, ekspertiz, haciz ya da sair güvence yöntemlerinden biri için yapılacak tüm masraflar müşteri tarafından ödenmektedir.

Sosyal güvencenizin olmaması Birevim'le ev sahibi olmanıza engel değildir. İsteyen herkes Birevim ile kolaylıkla ev sahibi olabilmektedir.

Birevim, ev almak isteyen kişilere ödeme durumuna göre seçenekler sunar. İsteyen hiç peşinat vermeden ya da vermek istediği peşinat oranını kendisi belirleyerek ev sahibi olabilir. Ev almak isteyen kişiler aylık ödeyecekleri taksitleri, seçecekleri taksit sayısına göre kendisi belirler.

Herhangi bir bankaya borcunuzun olması Birevim'le ev sahibi olmanıza engel değildir. İsteyen herkes Birevim ile kolaylıkla ev sahibi olabilmektedir.

Çalışma Bedeli oranını etkileyen iki faktör bulunmaktadır. Bunlardan ilki müşterinin seçmiş olduğu Birevim’in ev alma yöntemi, ikincisi ise seçilen vadedir. Yapılan taksit sayısı arttıkça ödenecek olan çalışma bedeli de artmaktadır.

Herhangi bir banka tarafından gayrimenkulünüzün üzerine ipotek konulması Birevim müşterisi olmanızın önünde engel değildir. İsteyen herkes Birevim ile kolaylıkla ev sahibi olabilmektedir. Birevim müşterileri isterse teslim tarihinde banka kredilerini kapatabilirler.

Birevim, dönem dönem engelli vatandaşlarımız için kampanyalar düzenleyerek onlar için birbirinden özel fırsatlar sunmaktadır. Kampanya dönemleri dışında herhangi bir ayrıcalık yapılmamaktadır.

Birevim yöntemleri tamamen faizsiz, kendine özgü ve müşteriye hiç fark ödetmeden ev sahibi olmayı sağlar. Bu yöntemlerde banka kredisi kullanılmamaktadır. Müşteri ile Birevim arasında gayrimenkulün tesliminden sonra kalan borç adedince senet düzenlenmektedir.

Çalışma bedeli genel olarak almak istediğiniz evin değerinin %4,5 ila %12’i arasında değişmektedir. Çalışma Bedeli oranını etkileyen iki faktör bulunmaktadır. Bunlardan ilki müşterinin seçmiş olduğu Birevim’in ev alma yöntemi, ikincisi ise seçilen vadedir. Yapılan taksit sayısı arttıkça ödenecek olan çalışma bedeli de artmaktadır. Çalışma bedeli hesaplamaları için Birevim müşteri temsilcileriyle görüşebilirsiniz.

Türk vatandaşı olmamak Birevim'le ev sahibi olmanıza engel değildir. İsteyen herkes Birevim ile kolaylıkla ev sahibi olabilmektedir.

Yöntem değişikliği yapmak mümkündür. Birevim müşterileri yöntem değişikliği yapmak istediğinde uygulama şu şekildedir. Çalışma bedeli farkı, (varsa) peşinat farkı, taksit farkını peşin ödemesi durumunda; yeni teslim tarihi aralığı, yeni ödeme planı ve yeni çalışma bedeli Birevim tarafından Müşteriye bildirilir. Müşterinin kabul etmesi halinde değişiklik yapılır.

Birevim müşterileri talep ettikleri takdirde gayrimenkul bedeli üzerinde artırma ya da azaltma yapabilmektedirler.

Taksit atlatma imkanından faydalanan bir müşterinin teslim tarihi taksit atlatma süresi kadar ertelenmektedir.

Taksit atlatma imkanından gayrimenkulünü teslim alan müşteriler faydalanamaz.

Gayrimenkul bedelinin teslimi, belirlenen teslim ayını takip eden ayın 1’i ile son günü arasında yapılmaktadır.

Belirlenen teslim tarihinde vaat edilen gayrimenkul bedelini almış olan müşterilerin taksit ödemelerini geciktirmesi ya da ödememesi halinde TUİK tarafından açıklanan ve en son gerçekleşen aylık TÜFE oranında geciken gün süresi dikkate alınarak müşterinin ödemesini geciktirdiği aylara gecikme bedeli uygulanmaktadır. Gayrimenkulün tesliminden sonra 3 ay üst üste taksitlerin ödenmemesi halinde yasal işlem süreci başlatılmaktadır.

Birevim müşterileri zaman kısıtlaması olmaksızın ayrılma hakkına sahiptir. Sıra tespitine giren müşterinin ayrılma talebini dilekçe ile Birevim’e ilettiği tarihten itibaren 2 (iki) ay içerisinde, müşterinin ödediği taksitler, (varsa) peşinat, (varsa) ara ödemeler müşteriye iade edilmektedir. Müşteri tarafından Birevim’e ödenen çalışma bedelinin iadesi yapılmamaktadır.

Birevim’in bir diğer yöntemi olan Serbest Planlı Yöntemde ise; müşteri zaman kısıtlaması olmaksızın ayrılma hakkına sahiptir. Müşteri ayrılma talebini dilekçe ile Birevim’e ilettiği tarihten itibaren 2 (iki) ay içerisinde, ödediği taksitler, (varsa) peşinat, (varsa) ara ödemeler müşteriye iade edilmektedir. Müşteri tarafından Birevim’e ödenen çalışma bedelinin yarısı (KDV hariç) iade edilmektedir.

Müşteri tarafından yapılacak ara ödemeler teslim tarihini ve aylık ödemeleri olumlu yönde etkilemektedir.

Birevim düzenlemiş olduğu kampanyalarla çalışma bedelinde özel indirimler ve taksitlendirme imkanı sunmaktadır. Mevcut kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Kampanyaları hakkında detaylı bilgiye www.birevim.com/kampanyalar.php adresinden ulaşabilir ya da müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Banka teminat mektubu için yıllık ücret % 4 oranındadır.

Taksit ödemelerinizi dolar olarak yapmanız durumunda, yapmış olduğunuz ödeme o günün kurundan Türk Lirası’na çevrilerek hesabınıza aktarılır. Teslim tarihinizde yapılacak olan teslim döviz olarak değil, Türk Lirası olarak gerçekleştirilir.

Teslim zamanı geldiğinde tapu rayici olması sorun teşkil etmemektedir.

Müşteri evini belirlenen teslim tarihinde satın almaktadır. Bu tarihte satın alınan evin tapusu müşteri adına çıkartılır.

Teslim tarihi gelen müşteriler gerekli teminatı gösterdiği takdirde arsasının üzerine istedikleri gibi evlerini yapabilirler.